Tzar – Oyun Tanıtım

Tzar – Oyun Tanıtım

Tzar bir strateji oyunudur ve pek bilinmez aslında Age of Empire 2 dönemine denk geliyor ama onlar kadar popüler olmadı, benzerlerinden çok daha iyi olmasına rağmen. Yüzüklerin Efendisine benzer tarafları var sadece olay orta dünyada geçmiyor ve aslında bu oyunun filmi de yapılsa mükemmel bir film olur. Taş adamlar, Ejderhalar, Mavi cinler, Uçan halılar, Büyücüler, Krallar, Surlar, İskelet ordusu, Hayaletler ve büyük ordular. Oyun gerçek zamanlı bir strateji oyunu. Gerçek zamanlı derken şaka değil gerçekten de gerçek zamanlı. Çok uzun savaşların olabildiği aylarca süren savaşların sonunda gelen zaferlerin olduğu. Grafik olarak baş başına efsane. Ben daha iyi bir donanma savaşı yapmadım hiç bir oyunda mesela.

Oyunda 3 millet var. Araplar – Avrupalılar ve Asyalılar. Hepsinin büyücüsü ayrı, hepsinin özel askeri ayrı. Japonlarda ejderha ve yarasalar var, Avrupalılar da taş adamlar ve Araplar da mavi cin var.

Bütün bunların yanında bence bu oyunu kendi alanında en iyi yapan şey yapay zeka ki şöyle mesela ekonomiyi yada savaşı veya hepsini yapay zekaya bırakabiliyorsunuz. Çünkü bir süre sonra yetişmek mümkün olmuyor hem sınırlar çok büyüyor hemde savaştan dönüp ekonominize bakamıyorsunuz bir süre sonra ekonomiden yıkılabiliyorsunuz. İşte böyle bir olmaması için adamlar siz savaşırken ekonomi ile uğraşacak bir yardımcı düşünmüşler yada siz ekonomi ile uğraşın birisi savaşsın. Bu özellik Age of Empire yada benzeri hiç bir strateji oyununda görmemiştim keşfedince çok hoşuma gitti tabi.

Oyunu anlata anlata bitiremiyorum ve inanın bana abartmıyorum. Herşeyin yanında müttefiklik tam anlamıyla müttefiklik. Eğer isterseniz kasaları birleştirebiliyorsunuz. Sizde çok odun var müttefiğinizde et birleştiriyorsunuz iki tarafında çalıştığı aynı kasada birikiyor ve birlikte kullanıyorsunuz. Bunun yanından askerlerinizi yada işçilerinizide kullanım hakkı verebiliyor yada alabiliyorsunuz.

Sistem Gereksinimleri (Minimum)

  • İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10.
  • İşlemci: 1.4 GHz or faster.
  • Bellek: 1 GB RAM.
  • Ekran Kartı: 3D graphics card compatible with DirectX 9.0c.
  • DirectX: Sürüm 9.0c.
  • Depolama: 144 MB kullanılabilir alan.
  • Ses Kartı: DirectX 9.0c-compatible sound card.

Strateji sevenler için kesinlikle oynandığında uzun süre bağımlılık yapabilir ve biliyorsunuz ki biz bağımlılığa tamamen karşıyız. Oyun sadece bir hobidir. Bundan öteye geçmeyek düzeyde denemenizi öneririm.

Aynı zamanda diğer detaylar ve görseller için aşağıdaki videomu izleyebilir ve fazlası için siteyi yada “ZuumBee Channel” youtube kanalımı ziyaret edebilirsiniz.

Hem siteme hem kanalıma abone olarak yeni oyun, video ve haberlerden haberdar olabilirsiniz.

İyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir